Viihdeuutiset mileycyrus

Supersuosittu teinitähti iskee hanskat tiskiin – fanit tyrmistyivät!

20.12.2009, 18:15 · Kategoria:Viihdeuutiset Facebook

Maailman tämän hetken suosituin teinitähti, laulaja-näyttelijä Miley Cyrus on ilmoittanut jättävänsä musiikkiuransa ainakin toistaiseksi. Hannah Montana -televisiosarjan myötä tähdeksi noussut ja sittemmin myös erittäin menestyksellistä musiikkiuraa tehnyt teinitähti haluaa nimittäin pitää luovan tauon.

17-vuotias Miley Cyrus kertoi haluavansa päästä eroon popmusiikista ja teinipopparin imagostaan keskittyäkseen jatkossa rockimpaan musiikkiin. Tätä siirtymää varten hän on päättänyt lopettaa laulu-uransa joksikin aikaa, jotta voisi hioa uuden räväkämmän tyylinsä valmiiksi.

- Haluan tehdä viimeisen poplevyni, jota olen parhaillaan jo äänittämässä. Haluan sen olevan viimeinen levyni hetkeen, koska haluan pitää taukoa ja tehdä jatkossa musiikkia josta itse pidän, Miley Cyrus kertoi brittiläisen GMtv-televisiokanavan haastattelussa.

Mileyn miljoonat innokkaat fanit ovat tyrmistyneet idolinsa yllättävästä ilmoituksesta ja siitä, että Miley ei oman lausuntonsa mukaan itse pidä musiikista, jota hän tällä hetkellä tekee.

Kommentoi

Lue myös nämä

Lukijoiden kommentit (14 viestiä)

miley on syvältä 20.12.2009 18:39

HAH!Ei sen teinitähti imago vielä mihinkään katoa,ehkä sitten kun Miley on 20 eli 3vuoden päästä.”uuden räväkämmän tyylinsä”tarkottaaks toi nyt sitä että Miley esiintyy alasti?!Koska nykyiset esiintymisasut eivät ole kaukana alasti olemisesta vai tarkottaaks toi et Miley alkaa tekemään rock musiikkia?Mitäs tohon voisi sanoa..HAH!Toivottavasti siitä tulee surkea levy tai oikeastaan kun Mileyllä alkaa tämä “luova tauko”niin toivottavasti ihmiset unohtaa koko Mileyn.

minä 20.12.2009 20:06

Ootpa sä kade.

emt 20.12.2009 20:23

Niinpä taidat vähän olla

LiberianGirl 20.12.2009 22:07

Päivän paras uutinen!

haaha 20.12.2009 22:22

Ja pintaliitäjä-fanit aukomassa päätään, :D:D:D

gege 21.12.2009 04:34

“Haluan tehdä musiikkia josta itse pidän”:D:D Toisin sanoen hän tietää musiikkinsa olevan tällä hetkellä silkkaa paskaa – ja onnistuu silti takomaan sillä rahaa! Kunnioitettavaa bisnesälyä.

mileyn ykkösfani! 28.12.2009 11:29

ei miley saa lopettaa! se on niin paras ja oon sen suuriin fani ikinäikinäikniäikinä. kun näin sen levyn sekosin ja unohin ostaa sen!

haloo? 29.12.2009 17:17

minä = MIKÄ V***U TEITÄ VAIVAA?!? JOS EI TYKKÄÄ SIITÄ IPANASTA NI EI SE TARKOTA ET OIS KATEELLINE!

Aiski 29.12.2009 18:25

Kuules, mileyn ykkösfani. Miley Cyrus ei lopeta laulajanuraansa. Hän pitää vain siitä tauon, kun hän tahtoo vain tehdä musiikista rockimpaa ja luopua teiniidoli-imagostaan.

nelly 01.01.2010 13:41

Toivottavasti tämä Mileyn “luova tauko” ei kuitenkaan kovin kauan kestä!

Mileyn fani 01.01.2010 16:28

Kuulkaas nyt: Jos te ette piä Mileyst niin onks järkee ees lukee näit uutisii siit?!JA MILEYLLÄ EI OO PASKAA MUSAA!!!!!

mileyn paras fani 02.01.2010 21:26

niinpä…miley on ihan paras EIKÄ paska

Sara 03.01.2010 22:57

Miley on ihan paska. Hän on surkea roolimalli. Miley on liian nuori olemaan seksikäs. Ärsyttää itseänikin tuo oma 8-vuotias pikkusisko, joka on hirvee Miley-fani- Yhesti jopa sanoi et haluu samanlaiset vaatteet kuin Mileylla. Voi vittu tätä elämää… Miley on syvältä, vittu antoi pikkusiskolleni huonon kuvan. Hyvä et menee tauolle – toivottavasti pitkä on tauko

Suvi- 22.01.2010 15:24

Päivän paras uutinen! :)

Kirjoita oma kommenttisi

Ohjeet: Kirjoita asiallisesti ja vältä alatyylisiä kommentteja. Ole ystävällinen äläkä tarkoituksella hauku tai provosoi muita keskustelijoita. Huomioithan, että joitain kommentteja jää ylläpidon moderoitaviksi ja asiattomat viestit poistetaan ylläpidon toimesta. Linkit tarkastetaan ennen niiden julkaisua.

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Kirjoita kuvassa olevat 5 kirjainta tai numeroa alla olevaan laatikkoon ja paina Lähetä. Sinulla on kolme yritystä.

  

Jos et saa selvää merkeistä, klikkaa tästä:

Uusimmat artikkelit

Victoria Beckham kiirehtii kohti turkulaista sairaalaa – kaaos lentokentällä – katso kuvat

BB-Nikon uusi tyyli – tältä hän näyttää parrakkaana – katso kuva

Huippumalli haussa -kaunotar kokkasi pylly paljaana – katso kuva

Kate Winslet erosi aviomiehestään

Huippumalli: “Olin raskauden aikana kuin E.T.”

Lopun alkua? Silikoni-Heidi palkkasi oman meedion

South Park sivaltaa Tiger Woodsia seksiriippuvuudesta

Idol-tähti esiintyi “hieman liian” tiukoissa housuissa – katso kuva

Ökyrikas teinitähti vapaille markkinoille – vientiä riittää

Kohumissi Inka Kytö: “Päälleni syljetään!”

Mikko Alatalo listaykkösenä ruotsinkielellä

Ozzy Osbourne Ruisrockin tähdeksi

Muistatko tämän Cheryl Colen rohkean poseerauksen? Katso kuva

Kristen Stewart juhli läpikuultavassa mekossa – katso kuvat

Nicolas Cage Staran haastattelussa

The Baseballs julkaisi suomalaisbändin jättihitin – katso video

Tässä ovat julkkisnaisten noloimmat rintojen vilautukset – katso kuvat

Raskaushuhut eivät jätä Katie Holmesia rauhaan

Povipommi kuin ilmetty drag queen – katso kuvat

Frendit-tähti kihloihin – parilla huima ikäero

Tältä latinohottis Jennifer Lopez näyttää televisiosarjan kuvauksissa – katso kuva

Televisiokaunotar oli tappaa vastanäyttelijänsä

Jenni Vartiainen: “Itkin ja kirjoitin. Kirjoitin ja itkin.”

Suvi Lindén sekoili televisiomaksun huimaan nousuun

Uusi paljastus Tiger Woodsin pahoinpitelystä

Playboy listasi seksikkäimmät julkkikset – katso paljastavat kuvat

Conan O’Brien muutti taiteilijan elämän kertaheitolla

Brittitähden ura loppui kokaiinivideoon

Playboy-povipommi luopuu jättirinnoistaan

50 Centin turvamies putkaan Kööpenhaminassa

Uusimmat artikkelit

Stara Gallup

Mikä on mielestäsi paras kykyjenetsintäohjelma?
Katso tulokset

Starassa viisi vuotta sitten

Tilaa uutiskirje

Haastattelut


Elokuva-arvostelut

Netti-TV

Peliarvostelut

Kustantaja ja toimitus

Stara Media Oy
Pinninkatu 44 A 1
FIN-33100 Tampere
toimitus@stara.fi

Päätoimittaja
Jocka Träskbäck
Puh. 0500 660 869
jocka@stara.fi

Uutisvinkit ja palaute

Voit lähettää palautetta tai uutisvinkin toimitukselle sähköpostitse osoitteeseen palaute@stara.fi

Hosted by

Tiedotteet

Lehdistötiedotteet pyydetään lähettämään sähköpostitse osoitteeseen toimitus@stara.fi.

Muu materiaali pyydetään toimittamaan postitse oheiseen osoitteeseen.

Mediamyynti (verkko)

Verkossa Media Oy
Tehtaankatu 27-29 A
00150 Helsinki

Puh. 020 806 305
asiakaspalvelu@verkossa.fi

Mediatiedot

Mediamyynti (lehti)

Metrotuotanto Oy
Marko Haapahuhta
Puh. 050 303 1000
marko@metrotuotanto.com

Saku Johansson
Puh. 044 595 7141
saku@metrotuotanto.com


© Copyright 2003 - 2010 Stara Media Oy. ISSN 1795-8180. Kaikki oikeudet pidätetään. Materiaalin luvaton julkaiseminen ja lainaaminen on kielletty. Stara®, Viihdetaivas®, Miss Pop®, Mister Pop®, Popstar® ja Jetset® ovat Stara Media Oy:n rekisteröimiä tavaramerkkejä. Palvelun tekninen toteutus Etuovi Internetpalvelut ja OmaEtuovi. Sivu ladattiin 0.62 sekunnissa.