Superrikkaan perheen julkkistytär kuoli 30-vuotiaana – yliannostusta epäillään

05.01.2010, 15:00 · Kategoria:Viihdeuutiset

Seurapiirijulkkis Casey Johnson on kuollut 30-vuotiaana. Maailmanlaajuisen Johnson & Johnson -jättiyhtiön perijätär löydettiin menehtyneenä kotoaan Los Angelesissa eilen. Kuolinsyy ei ole vielä tiedossa.

Lehtitietojen mukaan avoimen homoseksuaalilla neitokaisella on pitkä historia huumeiden kanssa ja viime viikkoina hän kävi huoltajuuskiistaa tyttärestään. Caseyn ystävä, niin ikään homoseksuaali DJ Samantha Ronson kirjoitti blogiinsa surunvalittelunsa ja tuli mahdollisesti samalla paljastaneeksi myös Johnsonin kuolinsyyn.

- Olen niin kyllästynyt kolmeen kirjaimeen (R.I.P.). Olen kyllästynyt menettämään ystäviäni huumeiden yliannostukseen. HERÄTKÄÄ ihmiset! Huumeet tappavat teidät, Samantha Ronson kirjoitti.

Caseyn lapsuudenystävät Nicky ja Paris Hilton sekä monet muut Hollywoodin pintajulkkikset ovat murtuneita ystävänsä traagisesta kuolemasta. Nicky Hilton oli Caseyn Johnsonin kolmevuotiaan Ava-tyttären kummitäti. Paris Hilton esitti surunvalittelunsa Twitter-blogissaan.

- Makaan sängyssä itkien. Katselemme Nickyn kanssa Caseyn lapsuuskuvia. Olen tolaltani. Tunnen menettäneeni siskon. Sydämeni on murtunut. Kaipaan häntä. Jumalalla on nyt uusi enkeli vierellään. Casey, me rakastamme ja ikävöimme sinua, Paris Hilton kirjoitti blogissaan.

Viime kuussa Casey ilmoitti lesbokihlauksesta toisen julkkisnaisen, Tila Tequilan, kanssa. Myös Tila kirjoitti asiasta jo mikroblogiinsa.

- R.I.P. enkelini. Tulet olemaan aina sydämessäni. Rakastan sinua niin. Mennään naimisiin kun tavataan taivaassa, Tila Tequila kirjoitti.


Kommentoi ja keskustele



Uusimmat artikkelit

17-vuotias teinivaimo merenneitona mainoksessa: “OMG! Olen niin märkä”

17-vuotias teinivaimo seksikkäänä merenneitona – katso video


Venäjältä löytyi huikea Spiderman-poika – henkeäsalpaava video

Parkourissa on tarkoitus edetä urbaanissa kaupunkiympäristössä mahdollisimman näyttävästi muun muuassa hyppien ja esteitä hyväksikäyttäen. Nyt eräs venäläispoika hämmästyttää uhkarohkeilla toimillaan nettivideolla.


Televisiotähti sairastui syöpään: “Aion taistella vastaan”

Suositussa Pelinaiset-televisiosarjassa taannoin Bruno Milligania näytellyt Ben Richards on esiintynyt viime aikoina enemmän teatterin puolella kuin elokuvien parissa. Richards kiinnitettiin taannoin tähdittämään Peter Pan -teatteriesitystä, jossa näyttelijäkomistus esitti Kapteeni Koukkua.


Isä varasti 40.000 dollaria tyttärensä tililtä – halusi ostaa lava-auton

Maailmalla on viime aikoina jäänyt ennätysmäisen paljon kiinni huijareita, jotka ovat esimerkiksi vilunkipelillä saaneet itselleen huimia summia rahaa. Nyt Yhdysvaltojen Floridassa syytetään erästä perheenisää törkeästä varkaudesta.


Beyoncen pikkusisko on kuuma kaunotar – katso kuvat

Beyonce Knowlesin pikkusisko Solange Knowles on tehnyt musiikkiuraa jo muutaman vuoden ajan. Taannoin ura joutui kuitenkin katkolle, kun Solange sai potkut levy-yhtiöstään. Laulaja ei ollut enää levy-yhtiön makuun, koska hänen albuminsa Sol-Angel And The Hadley St. Dreams ei yltänyt odotettuihin myyntilukuihin.


Luonnoton Playboy-povipommi kuvattiin Hollywoodin yössä

Julkisuuteen vuotaneen kotipornovideonsa merkeissä otsikoissa taannoin ollut näyttelijä ja Playboy-malli Shauna Sand on malliesimerkki siitä mitä liialliset kauneusleikkaukset voivat saada aikaan. Hänen ulkomuodossaan ei nimittäin ole juuri lainkaan luomua jäljellä.


Potter-tähti paljasti: Seksiä fanien kanssa!

Suosittujen Harry Potter -elokuvien saaga sai taannoin näyttävän loppunsa, kun sarjan viimeinen elokuva Harry Potter ja Kuoleman varjelukset: osa 2 sai ensi-iltansa. Sittemmin elokuvien päätähti Daniel Radcliffe on puhunut julkisuudessa avoimesti taannoisesta päihdehuuruisesta elämästään.


Lindsay Lohan ei juuri rintojaan peitellyt – katso kuvat

Julkkistähti Lindsay Lohan poseerasi äskettäin alastomana maineikkaan Playboy-miestenlehden kannessa ja sisäsivuilla. Hänen tiedetään saaneen mallikeikastaan miljoonan dollarin palkkion. Lehti menikin kauppojen hyllyiltä kuin kuumille kiville.


Näin kävi tavikselle F1-auton ohjaamossa – G-voimat veivät voiton

Autourheilun kuninkuusluokan Formula 1 -sarjan autoissa kuljettajat joutuvat suurten G-voimien kohteeksi auton kiihdyttäessä, jarruttaessa ja jopa mutkissa. Ammattilaiset onnistuvat pitämään päänsä kutakuinkin suorassa raskaasta kypärästään huolimatta.


Yllätyskäänne: The Voice of Finlandiin neljä uutta tähtineuvonantajaa

Suomen versio kansainvälisestä The Voice -kykyohjelmasta on edennyt uuteen vaiheeseen, kun kaksintaistelut alkavat perjantaina 10. helmikuuta. Samalla mukaan on tullut neljän ohjelmasta tutun tuomarin avuksi neljä uutta tähtineuvonantajaa.


Facebookissa suositeltua

Uusimmat artikkelit

Uusin nettivideo

Staran blogit

Chaos Tube blogi Silver blogi PlanMyRoom blogi

Stara Gallup

Onko realitysarjoja jo liikaa?
Katso tulokset

Levyarvostelut



Peliarvostelut

Twitter

Kustantaja ja toimitus

Stara Media Oy
Pinninkatu 44 A 1
FIN-33100 Tampere
toimitus@stara.fi

Päätoimittaja
Jocka Träskbäck
Puh. 0500 660 869
jocka@stara.fi

Uutisvinkit ja palaute

Voit lähettää palautetta tai uutisvinkin toimitukselle sähköpostitse osoitteeseen palaute@stara.fi

Hosted by

Tiedotteet

Lehdistötiedotteet pyydetään lähettämään sähköpostitse osoitteeseen toimitus@stara.fi.

Muu materiaali pyydetään toimittamaan postitse oheiseen osoitteeseen.

Mediamyynti

Verkossa Media Oy
Tehtaankatu 27-29 A
00150 Helsinki

Puh. 020 806 305
asiakaspalvelu@verkossa.fi

Mediatiedot

Ajankohtaista

Adam Lambert and Sauli Koskinen arrested and jailed in Finland after a bar fight
Petri Nygärd
Saana Parviainen
Johanna Tukiainen
Justin Bieber
Jennifer Aniston
Lindsay Lohan
One Direction
Sauli Koskinen
Adam Lambert
Lady Gaga
Kim Kardashian


© Copyright 2003 - 2012 Stara Media Oy. ISSN 1795-8180. Kaikki oikeudet pidätetään. Materiaalin luvaton julkaiseminen ja lainaaminen on kielletty. Stara®, Viihdetaivas®, Miss Pop®, Mister Pop®, Popstar® ja Jetset® ovat Stara Media Oy:n rekisteröityjä tavaramerkkejä, joiden käyttäminen ilman merkinhaltijan lupaa on kielletty. Palvelun tekninen toteutus Etuovi Media Oy, Etuovi Internetpalvelut ja OmaEtuovi.