Meikkitaiteilijan taitava luomus järkyttää – ammottava aukko päässä!

Lifestyle Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Kanadassa asuva meikkitaiteilija Mimi Choi tunnetaan hämmästyttävistä taidoistaan luoda optisia illuusioita kasvoilleen. Esimerkiksi taannoin verkossa levinneessä kuvassa nainen näytti siltä, kuin hänen kasvonsa olisi siivutettu viipaleiksi.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Choin tuorein luomus on mahdollisesti vielä hurjempi ja taidokkaampi. Tuoreessa kuvasaan meikkitaitelijan päähän näyttää ilmestyneen ammottava aukko. Hänen inspiraationaan toimivat taiteilija Salvador Dalin teokset.

Naisen mukaan reikäilluusion luominen kesti yhteensä puolitoista tuntia. Mimi Choi jakoi myöhemmin myös videon, jolla hän todistaa luomuksen olevan todellakin meikkien ansiota, eikä esimerkiksi Photoshop-käsittelyn tulosta.

 

https://www.instagram.com/p/BZK_2vgl54o/

https://www.instagram.com/p/BZMPJCWlwkf/

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Lifestyle, Viihdeuutiset -osioistamme.