Televisiotähti Teddi Mellencamp on päättänyt pysyä positiivisena, vaikka hänellä on diagnosoitu vaiheen 4 melanooma. Häneltä on äskettäin poistettu kasvaimia aivoista ja keuhkoista. Kolmen lapsen äiti on kommentoinut terveyttää Instagramissa.
– Tällainen vaihe 4 on yleensä kuolemaan johtava erityisesti, jos on etäpesäkkeitä, Mellencamp kirjoitti.
Tositelevisiotähden lapset ovat viisivuotias Dove, kymmenenvuotias Cruz ja 12-vuotias Slate. Mellencamp uskoo vakaasti voittavansa syövän. Hän on saanur sädehoitoja syöpädiagnoosinsa jälkeen.
– Tiedostan tietenkin, millaiset mahdollisuuteni ovat, mutta uskon koko sydämestäni, että tulen voittamaan tämän ja näkemään lasteni valmistujaiset, 43-vuotias lisää.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten leikkaus, Teddi Mellencamp tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.