Miley Cyrus: ”Geneettinen taipumus kasvattaa takatukka”

Viihdeuutiset Toimittaja:

Poptähti Miley Cyrus julkaisi hiljattain kasarirockin suuntaan kumartavan Plastic Hearts -albuminsa. Tähti on myös näyttäytynyt julkisuudessa teemaan sopivassa takatukkamaisessa hiustyylissä. Nyt hän on vitsaillut takatukan olevan hänen perheellään lähes geeneissä.

Miley Cyrus kertoi Jimmy Kimmel Live -ohjelmassa kääntyneensä toukuussa äitinsä puoleen, sillä tähden otsatukka oli kasvanut mutta hän ei voinut koronapandemian vuoksi käydä kampaajalla. Tish-äiti varoitti osaavansa leikata vain yhden hiustyylin, mulletti-termilläkin tunnetun takatukan. Tish oli kertonut parturoineensa sen Mileyn isälle, countrytähti Billy Ray Cyrusille vuodesta 1992 lähtien.

– Uskon sen johtuvan geeneistä. Hiuksemme vain kasvavat lyhyemmiksi päältä ja pidemmiksi takaa. Se on vain luonnollinen muoto, johon perheemme hiukset kasvavat, Miley Cyrus vitsaili haastattelussa.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.