Jaajo Linnonmaa hervoton näky supermarketissa – ”Olen just matkalla uimaan”

Jokainen aikuinen tietää varmasti tilanteen, jossa täytyy yllättäen lähteä hoitamaan velvollisuuksia, vaikka olisi pukeutunut aivan toista tilaisuutta tai aktiviteettia varten.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Nyt mediapersoona ja yrittäjä Jaajo Linnonmaa on osoittanut tällaisen tilanteen varsin perinpohjaisesti. Jaajo oli nimittäin matkalla uimaan saadessaan yllättäen puhelun, jossa häntä pyydettiin ihan nopeasti noutamaan muovisia samppanjalaseja.

Oli menossa uimaan

Linnonmaa teki tietenkin työtä käskettyä, mutta kyseisen hetken asuvalintansa ei välttämättä ollut optimoitu juuri kauppareissua varten. Linnonmaa oli tosiaan matkalla uimaan, ja asu oli sen mukainen.

Hän näyttääkin videollaan, että jalassaan hänellä oli shortsit, villasukat ja reinot. Videolta ei näy missä asussa muut itsenäisyyspäivän vieraat kaupassa olivat, mutta voidaan kenties olettaa, että hieman parempaa seppälää heillä oli mahdollisesti yllään.

Jaajo Linnonmaa tuli alunperin koko kansan tuntemaksi juontajaksi Aamulypsy-ohjelmasta, joka saavutti valtaisan suosion. Lisäksi hänet muistetaan erityisesti myös Pulssi-ohjelman juontajana sekä Diili ja Haluatko miljonääriksi? -ohjelmien isäntänä. Viime aikoina hän on keskittynyt esimerkiksi Helsingin Kasarmintorilla hienosti toimineen Superterassin liiketoimintaan.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.