Autoissa on yleistynyt viime vuosina huomattavasti erilaiset kojelautakamerat, jotka tallentavat auton edessä nähtäviä tapahtumia ja siten myös todisteita mahdollisista onnettomuuksista. Samanlaiset kamerat löytyvät nykyisin myös muun muassa junista.

Nyt veturikamera on ikuistanut kaupunkialueella sattuneen onnettomuuden, jossa henkilöauto jäi junan alle. Turmassa ei syntynyt henkilövahinkoja, ja videolla nähdään miten auton 28-vuotias naiskuljettaja hyppää pois autosta alle sekunti ennen törmäystä junan kanssa. SunRailin junalla oli turmahetkellä vauhtia noin 70 kilometriä tunnissa. Videon julkaisi orlandolainen WESH-TV.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten juna tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.