Mies pidätetty – James Bond -kuvauspaikan vessasta löytyi piilokamera

Tulevan James Bond -elokuvan tuotannossa tapahtuvat vastoinkäymiset eivät ota loppuakseen.
Nyt poliisi on pidättänyt miehen, joka oli asentanut kuvauspaikan vessaan piilokameran.

---
---

49-vuotias Peter Hartley pidätettiin viime viikolla tirkistelystä epäiltynä, uutisoi TMZ. Hän oli asentanut Pinewood Studios -elokuvastudion naistenvessaan kameran salakuvaustarkoituksin.

Tiedossa ei ole, kuukuiko pidätetty Hartley elokuvan kuvausryhmään. Pinewood Studios tiedottaa suhtautuvansa rikokseen erittäin vakavasti ja auttavansa poliisia sen tutkinnassa.

Toistaiseksi nimettömän James Bond -elokuvan tuotannossa on ilmennyt niin paljon ongelmia, että elokuvaa on jopa ehditty kutsua kirotuksi. Taannoin kuvaukset jouduttiin keskeyttämään väliaikaisesti päätähti Daniel Craigin jouduttua leikkaukseen nilkkaonnettomuuden vuoksi.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Ohhoh! Viihdeuutiset.