Kainuun poliisilaitos selvittää viime viikolla tapahtunutta vahingontekoa. Joku heitteli olutpulloja talojen seiniin keskiviikkona 3. helmikuuta. Tarkemmasta ajasta ei ole tietoa.
– Paltamon Kontiomäessä oli heitelty olutpulloja asuntojen seiniin. Poliisi pyytää tapahtuman silminnäkijöitä tai muuten asiasta jotain tietäviä ilmoittamaan tietonsa Kajaanin poliisin asiakaspalvelupäivystykseen.
Asiakaspalvelupäivystyksen puhelinnumero on 0295 416 520 ja sähköpostiosoite tutkinta.kainuu@poliisi.fi. Kainuussa sijaitseva Kontiomäki on toinen Paltamon taajamista ja se sijaitsee Kajaanista koilliseen. Paltamossa asuu yhteensä noin 3.250 ihmistä.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten Poliisi Suomi tai laajemmin aihealueesta Ohhoh!.