Lily Allen: ”Voisin ryhtyä nunnaksi!”

Viihdeuutiset Toimittaja:

Suosittu brittipoppari Lily Allen pyrkii tällä hetkellä pääsemään otsikoihin keinoilla millä hyvänsä markkinoidakseen uutta albumiaan. Nyt hän on ilmoittanut harkitsevansa nunnan uraa.

Katolilaisen kasvatuksen saanut Lily Allen kertoi lehtihaastattelussa haluavansa kokeilla nunnan elämää vain siksi, että hän näkisi mitä lehdet silloin hänestä kirjoittaisivat.

– Kävin katolista koulua. En tosin loppuun saakka, mutta nunnaksi ryhtyminen olisi ehkä järkevää, Allen kertoi Spin-lehdelle.

Lisäksi hän totesi uuden uravalinnan tulevan mieleen joka kerta kun lehdet kirjoittavat hänestä ilkeitä asioita.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.