Anssi Kela laulaa Jennifer Anistonista

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Takavuosien kotimainen ykköstähti Anssi Kela palailee taas uudella materiaalillaan. Lokakuussa julkaistaan Kelan seuraava albumi Rakkaus on murhaa. Levyn toisena singlelohkaisuna julkaistaan piakkoin kappale, jonka nimi viittaa vahvasti Hollywoodiin. Singlen nimi on siis yksinkertaisesti Jennifer Aniston.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Kappale on menevää Kela-materiaalia, ja tarttuva kertosäe ennustaa siitä radiohittiä. Myyntiin tulevassa singlessä on mukana myös musiikkivideo, joka kuvattiin syyskuun alussa. Videossa Anssi joutuu mm. poliisin takaa-ajamaksi.

Levyn ensimmäinen singlelohkaisu Karhusaari viihtyi radiolistan kärjessä seitsemän viikkoa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.