Uniklubi palaa studioon – syksyllä uusi levy

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Uniklubi aloittaa viidennen, vielä nimeämättömän albumin nauhoitukset huhtikuun alussa Hollolan Petrax -studiolla. Levyn tuottaa muiden muassa Apulantaa ja Lordia tuottanut Jyrki Tuovinen.

Kappaleet Uniklubin viidennelle studioalbumille ovat jo pientä viilausta vaille valmiina ja uutta musiikkia kuullaan luultavasti jo ennen kesää.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Kesällä 2010 Uniklubi tarjoilee erikoiskattauksen keikoilla. Uniklubi kiertää osan festivaaleista Romantiikan Rippeet -kokoonpanon kanssa, joka käsittää pianistin, kaksi viulua, alttoviulun ja sellon.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.