Monilla lemmikkieläimillä on niiden omistajien silmissä hämmentäviä ja koomisiakin tapoja. Joillekin koirille erityistä lähestymistapaa saattaa vaatia esimerkiksi ninkin arkipäiväiset asiat kuin ovet.
Labradorinnoutaja Max lukeutuu erikoisempaa sorttia oleviin koriin. Syystä tai toisesta se ei halua kulkea oviaukoista normaaliin tapaan. Sen sijaan Max kulkee oviaukkojen läpi aina takaperin kävellen.
Koiran omistaja on ikuistanut lemmikkinsä erikoisen tavan hauskaksi videokoosteeksi. Omistajan mukaan oviaukoista kulkeminen lienee traumaperäistä, sillä se alkoi sen jälkeen kun Maxin äitin kuoli.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten koira, labradorinnoutaja, ovi tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.