Koira oli ansassa syvässä kuopassa – pelastettiin kuivalihalla

Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Syvään pulaan joutunut koira on onnistuttu pelastamaan Yhdysvalloissa. Joukko maastopyöräilijöitä oli löytänyt Pohjois-Carolinan osavaltiossa koiran, joka oli joutunut ansaan yhdeksän metrin syvyiseen kuoppaan.

Koiran uskotaan olleen pulassa vuorokausien ajan ennen sen löytymistä. Pyöräilijät hälyttivät paikalle viranomaiset, jotka laskeutuivat kuoppaan köyden avulla. He houkuttelivat nälkiintyneen koiran luokseen kuivalihan avulla ja nostivat sen ylös.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Koira ei ollut loukkaantunut koettelemuksensa aikana. Sen kerrotaan kuitenkin kärsineen nestehukasta ja olleen aliravittu. Slinker-nimen saaneella koiralla ei ollut Associated Press -uutistoimiston mukaan mikrosirua tai kaulapantaa, eikä sen omistajaa ole toistaiseksi tavoitettu.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3390788291029387&id=1582904668484434&__xts__[0]=68.ARCbIEKbFpZlwdgy-ZaXEFqx-JpktgUicccyZAfzw81TWiJD5zA5joPcOdbgN0xTxiXtWDJdP1-nrrEaq7-OUQCbSebGjQ-6oMaURRfXZknQeDj67iiuGPNz9uxDwk0j3S6PKexEIbgdTSNqMjVUJvw61Y_nUawcdWp0rRCZN9NnhMRN_9ClHzR8IOkxTQV7Ny1GEf0KS2eWDGAcDMy1VBytUwZuGBzZVmgvidcGZNbt8-jjp6-trsVJcx4j5gwfzzhZF4QN1MY8vPLE8OSq3zSYIUeflzSpsyRqa2TNGv1A5c3z-vMlu24b4ev5riO8N4CMOrpIDySDJoF1nzsa7D49r8aO&__tn__=-R

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.

.