Nolo photoshop-moka – bikinimallista leikattiin pala pois

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Kerroimme aiemmin tällä viikolla kuinka Makeup Forever -kosmetiikkamerkki julkaisi ensimmäisen meikkimainoksen, jonka mallia ei ole jälkikäsitelty digitaalisesti. Kuvankäsittely on nykyisin mallikuvissa ennemminkin sääntö kuin poikkeus, ja välillä sattuu noloja mokia.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Nyt Victoria’s Secret -alusvaatemerkin mallikuvassa on käynyt pieni kömmähdys, kun bikinimallin kyljestä on lähtenyt yllättäen pala pois. Hänen ala- ja ylävartalonsa eivät nimittäin ole tällä kertaa aivan samasta muotista. Kyseessä ei ole suinkaan ensimmäinen kerta, kun enkelit ovat joutuneet photoshoppauksen uhreiksi. Katso kuva alta.

Aiemmin tässä kuussa Playboy-kaunotar Holly Madison uskaltautui poseeraamaan ilman kuvankäsittelyä Life & Style -lehden teemanumerossa, jossa monet kaunottaret myönsivät että heillä on selluliittiä. Samalla he ihmettelevät, että ”Mitä sitten?”

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.