Aaveita etsimässä ollut nainen joutui launtai-iltana yllättävään tilanteeseen New Yorkin osavaltiossa. Yliluonnollisten voimien sijaan se aiheutui kuitenkin huomattavasti arkipäiväisemmästä ilmiöstä, vanhan talon ajan heikentämistä rakenteista.
35-vuotias nainen oli ollut etsimässä aaveita miespuolisen henkilön kanssa New Yorkin Buffalossa sijaitsevalla lähes satavuotiaalla rautatieasemalla. Yllättäen lattia petti naisen alta, ja hän putosi 5-6 metrin matkan alakerrokseen. Aavemetsästäjä toimitettiin paikalliseen sairaalaan saamiensa vammojen vuoksi.
Aavejahdissa ollut kaksikko liikkui historiallisessa rakennuksessa luvatta. Huffpost-sivuston mukaan heitä vastaan ei ole kuitenkaan nostettu rikossyytteitä. Vuodesta 1979 saakka poissa käytöstä olleella Buffal Central Terminal -rautieasemalla on vuosien varrella järjestetty myös luvanvaraisia aavejahteja, ja rakennuksessa on kuvattu aihepiiriin liittyvää Ghost Hunters -sarjaa.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten aave, New York, onnettomuus tai laajemmin samasta aihealueesta Uutiset -osioistamme.