Neljän lapsen äiti Petra Ecclestone on huolestunut nykymaailman tavasta vaikuttaa politiikkaan woke-kulttuurin kautta. Hän on päättänyt järjestää lapsilleen kotikoulua, jotta heitä ei aivopestäisi kyseenalaistamaan jatkuvasti kaikkea ja kaikkia.
– Saamme siten valita, mitä lapsillemme opetetaan. Kotikoulun avulla varmistamme, että heidän opetukseensa ei sisälly tyhmyyttä, jota nykyaikaisissa kouluissa olemme nähneet, Ecclestone kertoo Daily Mailin mukaan.
Formula 1 -mijardöörin perijättärellä on koti Englannin Chelsean lisäksi myös Yhdysvaltojen Los Angelesissa ja Italian Monacossa. Lapsille on palkattu omat opettajat ja heillä on kotikoulusta huolimatta aktiivinen kaverielämä.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Petra Ecclestone tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.
.