Poliisi tarvitsee apuasi: ”Missä kuvan henkilö on nyt?”

Uutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Sisä-Suomen poliisi etsii useisiin varkauksiin syyllistynyttä miestä kuvallisella ilmoituksella. Mies on nähty todistettavasti Virroilla 6. kesäkuuta. Kaikki havainnot tulee ilmoittaa hätänumeroon 112.

– Tiedätkö, missä kuvan henkilö on tällä hetkellä? Poliisi etsii häntä useisiin varkauksiin liittyen, poliisista kerrotaan.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Sisä-Suomen poliisilla Keuruulla on tutkittavana useita päivittäistavarakauppoihin liittyviä varkauksia. Poliisi julkaisee näihin tekoihin epäillyn henkilön kuvan uusien rikosten estämiseksi. Yleensä poliisi saa nopeasti apua yleisöltä, jos omat tutkinnat eivät tuota tulosta. Ulkomailla rikollisten kuvia julkaistaan huomattavasti useammin kuin Suomessa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.

.