Itsepalvelukassan huijari kiinni Riihimäellä – 400 euron tuotteet perunapussin hinnalla

Uutiset Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Itsepalvelukassoja löytyy yhä useammasta kaupasta. Kuten arvata saattaa, yritetään laitteita toisinaan myös huijata. Itsepalvelukassalla varastaminen ei kuitenkaan ole välttämättä niin helppoa kuin miltä se voi vaikuttaa.

Hämeen poliisi sai taannoin ilmoituksen petoksesta Riihimäellä sijaisevassa kaupassa. Noin 40-vuotias mies oli poiminut kaupan hyllyiltä tuotteita lähes 400 euron arvosta. Hän oli kuitenkin luettanut itsepalvelukassalla hinnan vain 0,64 sentin hintaisen perunapussin viivakoodista.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Pelkän perunapussin hinnan tuotteista maksanut mies poistui itsepalvelukassalta. Hän kuitenkin jäi kiinni vartijoiden toimesta ennen liikerakennuksesta poistumista. Tapaus sattui Voimalankadulla sijaitsevassa kauppakeskuksessa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset, Viihdeuutiset -osioistamme.