Käärijän vinkit Thaimaan matkaa suunnittelevalle

Matkailu Viihdeuutiset · Annukka Heikkilä

Maailmanlaajuiseksi tähdeksi Suomen viisuedustajana taannoin noussut Jere Pöyhönen, eli Käärijä, on kiertänyt aktiivisesti keikoilla niin kotimaassa kuin ulkomaillakin. Mies on ehtinyt myös lomailemaan. Viime aikoina hän on ollut lomalla muun muassa Malediiveilla ja Thaimaassa.

Käärijä on antanut nyt Tjäreborgin sivustolla parhaat vinkkinsä Thaimaan lomalle. Hyviä puolia Thaimaassa on Käärijän mukaan ihmiset, hintataso, hieronnat, ruoka ja lämmin sää. Artistin mukaan kannattaa käydä norsujen suojelualueella katsomassa norsuja lähietäisyydeltä. Tulee kuitenkin valita paikka, jossa norsuja kohdellaan hyvin.

Thaimaassa kannattaa vierailla Bangkokissa, että pääsee näkemään ison kaupungin hulinaa rantakohteiden lisäksi. Thairuoka on myös yksi maan suosikkiasia artistille, ja Käärijä mainitseekin parhaaksi annokseksi Cashew-kanan.