1980-luvulla supersuosioon Touch Me -hitillään ympäri maailmaa noussut laulajatähti Samantha Fox oli kiistattomasti yksi aikansa suosituimmista poptähdistä. Hänen antinsa keskittyi musiikin lisäksi lähinnä kahteen muhkeaan ulkomusiikilliseen seikkaan. Fox oli nimittäin aikansa suosituin povipommi.
Viime vuosina useampaankin otteeseen Suomessa esiintynyt Samantha Fox on nyt kuvattu lomailemassa Thaimaassa. Samalla paparazzit saivat ikuistettua hänen upean vartalonsa, jonka muodot eivät ole juuri vuosikymmenien aikana muuttuneet.

Kuva: Twitter

Kuva: Twitter
45-vuotias Samantha Fox sai pari vuotta sitten Thaimaassa hengenvaarallisen vesikauhutartunnan, joka olisi voinut johtaa hoitamattomana kuolemaan. Tuolloin laulaja kertoi Sunday Express -lehdelle syöttäneensä mielellään alueen kissoja, mutta yllättäen yksi niistä puri häntä niin lujaa, että hampaat menivät luuhun saakka.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Samantha Fox tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.