Televisiosta nähtävien kykyjenetsintäohjelmien suursuosion myötä ihmiset eivät pelkää esitellä erikoisia kykyjään muulle maailmalle. Jotkut kyvyt ovat vaikuttavampia kuin toiset.

Nyt eräällä verkkovideolla nähdään Dan Menendez -niminen mies, joka kykenee soittamaan pianoa jonglööraamalla. Kyseinen miekkonen onnistuu soittamaan musiikkikappaleen heittelemällä palloja soittimen koskettimille.
Menendezin huimaava soittotahti tekee hänestä mahdollisesti maailman nopeimman omassa lajissaan. Miehen esiintymisasu outoine naamareineen on lisäksi varsin omaperäinen. Myös lavastukseksi pianon vierelle aseteltu vatsastapuhujan nukke luo esitykselle oman karmivan lisämausteensa.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.