Sinkkuelämää -elokuva vastatuulessa

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Suositun Sinkkuelämää -televisiosarjan leffaversio näyttää päivä päivältä epätodennäköisemmältä. Ensin kiisteltiin näyttelijöiden palkoista ja nyt projektista on sanonut itsensä irti Samanthaa näyttelevä Kim Cantrall.

Syynä näyttelijän päätökseen on HBO -yhtiön vitkastelu projektin suhteen. Kuvausten alkamisaikaa ja muita tärkeitä päivämääriä ei olla vieläkään päätetty, joten Cantrall on päättänyt ottaa muita projekteja kontolleen.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Maailmalla suositun sarjan näyttelijöillä riittänee hyväpalkkaisia työtarjouksia ilman tuota elokuvaakin.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.