Vuosi sitten Starassa avattiin PlanMyRoom-blogi, joka keskittyy pääasiassa sisustamiseen. Suosittu sisustusblogi esitteli lukijoille myös kirjoittajansa Plänärin Memmun. Parhaillaan blogissa ollaan siksi juhlatunnelmissa.
– Juuri kun luulin, että takki on vihdoinkin tyhjä – ei enää sanottavaa, eikä todettavaa – inspiroiduin ja pakahduin jälleen. Tapasin naisen, jonka hallussa on suomalaisen sisustuksen uudet ilmeet, jotain niin virkistävää ja puhuttelevaa, nimittäin Mairon tuotteet länsirajan takaa, Memmu kirjoittaa.
Viime aikoina PlanMyRoom-sisustusblogissa on keskitytty lisäksi muiden muassa kylpyhuoneen kalustukseen ja trendeihin sekä perehdyttiin kansainvälisen yökerhotarjonnan näyttävimpiin tapauksiin.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.