Ryan Gosling paljasti: ”Televisio oli ainoa ystäväni”

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Kanadalaisnäyttelijä Ryan Gosling nousi hetkessä Hollywood-tähdeksi näyteltyään Nicholas Sparksin romaaniin perustuvassa elokuvassa The Notebook. Sittemmin suosikkinäyttelijäksi noussut Gosling sai Oscar-ehdokkuuden Half Nelson -elokuvasta.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Gosling kertoi äskettäin varttuneensa naisten ympäröimänä, sillä hän asui vanhempiensa avioeron jälkeen äitinsä ja siskon kanssa. Nyt 31-vuotias supertähti paljasti, ettei hänellä ollut juurikaan ystäviä lapsena. Gosling kertoikin television olleen hänen ainoa ystävänsä.

– Minulla ei mennyt oikein hyvin koulussa ja televisio oli ainoa ystäväni, Gosling kertoi Metro-sivustolle.

Gosling seurustelee nykyään näyttelijätär ja malli Eva Mendesin kanssa. Tuore Hollywood-pari bongattiin äskettäin kuhertelemassa Pariisissa. Näyttelijät tutustuivat toisiinsa The Place Beyond The Pines -elokuvan kuvauksissa.

Ryan Thomas Gosling oli mukana Mickey Mouse Club -televisio-ohjelmassa, josta kuuluisuuteen ponnahtivat myös muun muuassa Britney Spears, Christina Aguilera ja Justin Timberlake. Parhaillaan näyttelijäkomistus tähdittää Emma Stonen kanssa Crazy Stupid Love -elokuvaa. Hän seurusteli taannoin The Notebook -vastanäyttelijänsä Rachel McAdamsin kanssa, mutta suhde päättyi eroon neljän vuoden yhdessäolon jälkeen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.