Huipputimmit suomalaisopiskelijat tekivät poikakalenterin

Viihdeuutiset
Toimittaja:

Liikunnan jalkapallopojat ja jääkiekkoilijat ovat tehneet jälleen jo perinteeksi muodostuneen poikakalenterinsa. Tänä vuonna he ovat hakeneet näyttäviin kuviinsa vaikutteita suomalaisista maalaisidyllisistä maisemista.

Liikunnan poikakalenteri
Liikunnan poikakalenteri

Pojat ovat ikuistettu aikaan, jolloin ”Miehet olivat rautaa ja laivat puuta”. Jokaisesta myydystä kalenterista lahjoitetaan yksi euro IceHearts-toimintaan, joka ennalta-ehkäisee lasten ja nuorten syrjäytymistä. Kalenterin hinta on 15 euroa ja sen voi tilata tästä.

Liikunnan poikakalenteri
Liikunnan poikakalenteri
Liikunnan poikakalenteri
Liikunnan poikakalenteri

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.