StaraTV: Jaajo Linnonmaa julkaisi odotetun bisneksensä!

Digi Matkailu StaraTV Viihde Viihdeuutiset
Toimittaja:

Suomen suosituin mediapersoona Jaajo Linnonmaa tunnetaan parhaiten radiosta ja televisiosta, mutta miehellä on sormensa pelissä myös monenlaisissa liiketoiminnoissa. Niistä tuorein esiteltiin juuri Slush-tapahtumassa Helsingissä. Stara kävi kysymässä Jaajolta mikä on Virtual Traveller.

Linnonmaa kertoo haastattelussa yhdistäneensä tiimeineen 360-videoiden katselun matkustamiseen, sillä Virtual Traveller -sovelluksella kuka tahansa voi lähteä kiertämään maailmaa yhdessä paikan päällä olevan oppaan kanssa. Mobiilisovellukseen voi ladata maksua vastaan katsottavaksi 360-videoita ympäri maailmaa. Virtual Traveller tuli sovelluskauppoihin Slushin aikana.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin samasta aihealueesta Digi, Matkailu, StaraTV Viihde, Viihdeuutiset -osioistamme.