Poliisi etsii huoltoaseman ryöstäjää – naamioitui piirretyllä parralla

Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Floridan viranomaiset etsivät huoltoaseman ryöstäjää, jolla oli erikoinen keino naamioida henkilöllisyytensä. Etsintäkuulutettu oli nimittäin piirtänyt kasvoilleen parran.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Poliisit julkistivat Twitterissä valvontakameran taltioiman kuvan epäillystä. Viranomaiset eivät ole varmoja ryöstäjän sukupuolesta, mutta silminnäkijät uskovat hänen olleen mies.

Epäillyn kerrotaan olevan noin 30-40 -vuotias. Paikallisen WPTV-uutissivuston mukaan hän pakeni rikospaikalta ruskeassa Toyotassa. On epäselvää, päätyikö ryöstäjän mukaan lainkaan rahaa.

 

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.