Marika Fingerroosilta iloisia tiineysuutisia: ”Toivotaan että menee hyvin”

Vuosikymmeniä julkisuudessa ollut Marika Fingerroos tuli monille tutuksi poptähtenä ja glamour-mallina. Nykyisin Fingerroos on suosittu sometähti, joka esittelee arkeaan suurelle joukolle seuraajia. Lisäksi hän on aktiivinen hevosharrastaja, ja nyt Marikalla on ollut iloisia raskausuutisia tammastaan.

------

Fingerroos julkaisi sosiaalisessa mediassa ultraäänikuvan, jonka perusteella hänen hevosensa on tiineenä, eli odottaa perheenlisäystä. Marika oli ymmärrettävästi uutisesta iloinen ja jakoi kuvan myös seuraajilleen.

– Hold it, hold it…eli mä en ole tiine, vaan mun rakas tammani. Nyt toivotaan, jotta kaikki menee hyvin. Ensimmäinen kausi ja toisesta satsista tiineeksi, nuoresta orista Neron, Marika Fingerroos kirjoitti.