Poliisien ja palomiesten hyväntekeväisyysottelu päättyi joukkotappeluun

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Amerikkalaispoliisien ylilyönneistä ja selvistä laittomuuksista on saatu viime vuosina runsaasti näyttöä, kun kännykkäkamerat ovat tallentaneet tilanteista todistusaineistoa. Tuoreimmassa skandaalissa ei kuitenkaan tarvittu vaihvihkaa kuvattua kännykkävideota, sillä kyse oli hyväntekeväisyysottelusta.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU
YouTube
YouTube

New Yorkin poliisit ja palomiehet järjestivät jo 41. kerran perinteisen jääkiekko-ottelunsa, joka sai kuitenkin tällä kertaa karun päätöksen. Ottelun toisen erän aikana jäällä sai nimittäin alkunsa tappelu, joka eteni nopeasti joukkotappeluksi. Ottelu jouduttiin tappelun takia keskeyttämään 25 minuutiksi. Tarina ei kerro tullaanko sama ottelu järjestämään vielä ensi vuonna.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.