BB-Iida: ”Talon ainoa homo on kaikista heteroin”

Big Brother -talossa odotellaan hermostuneena illan suoraa lähetystä ja häätöäänestyksen tuloksia. Asukkaat ovat tulleet siihen tulokseen, että tänään lähtöpassit saa kaksi vanhaa asukasta.

------

Tonin mukaan tämä on ainoa järkevä vaihtoehto, koska uusille asukkaille pitää saada tilaa. Samalla keskusteltiin myös miesten meikkaamisesta, ja erityisesti Aso yritti väittää ettei hän ole meikannut.

– Marko onko sulla meikkiä? Etkö sä meikkaa? BB-Aso tiedusteli.

– Ei todellakaan. Höpöhöpö. Mä en tarvi mitään meikkiä. Miksi pitäis? Mulla on kuule niin persikkainen iho, että mä en tartte mitään meikkiä. Se on nää meidän heteropojat, nää meidän Äijät, jotka tarvii meikkiä, BB-Marko sivalsi.

– Niin miettikääs nyt, talon ainoa homo on kaikista heteroin, BB-Iida naureskeli.

– En mä meikkaa herranjumala! Koska mä oon meikannut viimeksi? Aso yritti selitellä.

– Just äsken! Kyllähän sen nyt näkee kilometrin vastatuuleen että nyt on vedetty pakkelia niin että, Marko totesi.

– Teidän meikkaus menee ihan väärään suuntaan. Te ootte paremman näköisiä ilman meikkiä, Iida jatkoi poikien sivaltamista.