Herkkujen herkku! Levitettävä Twix-patukka myyntiin

Viihdeuutiset Toimittaja:

Aikaisemmin Raider-nimellä tunnettu Twix-suklaapatukka on monien herkku. Nyt toffeeta ja keksiä sisältävää makeista voi ostaa Iso-Britanniassa suklaapatukan lisäksi toisenlaisessa muodossa. Mars-yhtiö on lanseerannut levitettävän Twixin.

Tuote on varmasti tervetullut uutuus monille perinteiselle maapähkinävoille ja suklaalevitteille vaihtelua kaipaaville herkkusuille.

Mars on tuonut markkinoille myös levitettäviä versioita Bounty-kookosuklaasta ja suomalaisille hieman vähemmän tutusta Malteasers-herkusta. Levitteet maksavat Asda-kauppaketjussa kaksi puntaa, eli noin 2,50 euroa.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.