Hämmentävä tilanne olympialaisissa: Kännykkä putosi taskusta kesken ottelun

Urheilu Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Rio De Janeiron olympialaiset ovat parhaillaan käynnissä, eikä erikoisilta tilanteilta ole vältytty tämänvuotistenkaan kilpailujen aikana. Nyt hämmennystä on herättänyt miekkailija, joka ei ilmeisesti tohtinut jättää puhelintaan pukuhuoneeseen.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Tilanne tapahtui kesken ranskalaisen Enzo Lefortin ja Saksan Peter Joppichin välisen ottelun. Joppich hyökkäsi Lefortia kohti, jolloin jälkimmäisen puhelin putosi lattialle hänen taskustaan, Digital Spy uutisoi.

Nolostuneen oloinen Lefort poimi puhelimensa saman tien ylös. Puhelinepisodi oli selkeästi kova kolaus miehelle, sillä vielä ennen tilannetta johdossa ollut ranskalaismies hävisi ottelun lopulta 15-13.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Urheilu, Viihdeuutiset -osioistamme.