Barack Obama vitsaili kuin Conan O’Brien

Nettivideot
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Yhdysvaltojen presidentti Barack Obama isännöi eilen perinteistä illallistapahtumaa Valkoisessa talossa. Paikalla oli runsaasti myös julkisuuden henkilöitä, kuten muiden muassa näyttelijä Scarlett Johansson, realityjulkkis Kim Kardashian ja teinipoppari Justin Bieber.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Pääosassa oli kuitenkin presidentti itse, sillä Barack Obama osoitti jälleen kerran kollegoihinsa verrattuna ylivertaiset esiintyjälahjansa. Hänen tervetuliaispuheensa muistutti nimittäin ennemminkin esimerkiksi Conan O’Brienin ohjelman avausdialogia kuin perinteistä presidentin puhetta.

Obama vitsaili muiden muassa omasta Nobel-palkinnostaan, maansa ajankohtaisista puheenaiheista ja Jersey Shore -realityohjelman tähdistä. Hän kertoi tyttäriensä olevan suuria Jonas Brothers -faneja, mutta varoitti bändin poikia kahdella sanalla: ”Predator drones”. Tällä presidentti viittasi asevoimien käyttämiin sotalennokkeihin. Katso video tästä tai artikkelin yltä.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Nettivideot -osioistamme.