Solar Sound Festival rikkoo ennätyksiä – Stara VIP jo loppuunmyyty

Seinäjoella jo viidennen kerran 28. – 29. heinäkuuta järjestettävän Solar Sound Festivalin ennakkolipunmyynti on ennätysvauhdissa. Lauantaina rikkoutuu jo varmuudella päiväkohtainen kävijäennätys. Tapahtuman kävijätavoite on oheistapahtumineen 19.000 kävijää.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Kaksipäiväisenä järjestettävän tapahtuman kahden päivän Stara VIP -liput myytiin loppuun jo yli viikko sitten. Kahden päivän normaaleista lipuistakin on nyt myytynä noin 70 prosenttia kokonaiskapasiteetista.

– Tämänvuotinen ohjelma on selkeästi tapahtuman historian tasokkain. Erityisesti ulkomaalaiset tähdet Alan Walker, INNA sekä LMFAO-yhtyeestä tunnettu jenkkiartisti Redfoo ovat herättäneet laajaa kiinnostusta ympäri Suomen, promoottori Tommi Mäki kertoo.

– Tälle vuodelle olemme panostaneet vahvasti myös anniskelualueen sekä Stara VIP -alueen viihtyvyyteen, ja esimerkiksi kaikki anniskelualueen vessat ovat Luxus WC -tiloja. Myös alueella nähtävä ruokamaailma tulee olemaan erittäin monipuolinen.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.