Ozzy oli fanattinen The Beatles -fani

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Rocktähti ja perheenisä Ozzy Osbourne oli nuorempana intohimoinen The Beatles -yhtyeen fani. Hän tapetoi huoneensa seinät yhtyeen ja Paul McCartneyn julisteilla.

– He muuttivat elämäni. Se oli kerrassaan uskomaton räjähdys onnea ja toivoa. Minusta tuli tuolloin maailman suurin Beatles-fani. Huoneeni seinät olivat käytännössä peitetty Paul McCartneyn ja Beatlesin kuvilla, Ozzy hehkuttaa Daily Newsin haastattelussa.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

”Pimeyden ruhtinas” kritisoi samassa haastattelussa myös brittirokkari-narkkari Pete Dohertyä, joka on ollut viime aikoina tiiviisti otsikoissa huumesekoilujensa takia. Ozzyn mukaan hän on tuhonnut elämänsä huumeilla eikä ymmärrä tuollaisen elämän seurauksia.

– Tulen vihaiseksi, kun näen tämän hel**tin narkkarin, Pete Dohertyn. Eikö hän tajua, että jatkaessaan hän tulee kuolemaan, Ozzy ihmetteli.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.