Mies kosi tyttöystäväänsä kesken maratonin – ihanaa vai typerää?

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Kaitlyn Curran oli juoksemassa elämänsä ensimmäistä maratonia New Yorkissa, kun urakka sai yllättävän käänteen. 25 kilometrin kohdalla hän tuli poikaystävänsä pysäyttämäksi.

Poikaystävä Dennis Galvin kosi Kaitlyniä keskellä maratonia. Verkossa levinneellä videolla nähdään kuinka nainen suostuu, laittaa kihlasormuksen sormeensa ja jatkaa maratonia.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Tapaus on jakanut ihmisten mielipiteitä sosiaalisessa mediassa. Twitterissä muun muassa ihmeteltiin pitikö Dennisin keskeyttää Kaitlynin tärkeä saavutus kääntääkseen huomion itseensä maaliviivalla odottamisen sijaan.

Toiset puolestaan pitivät miehen tekoa kauniina ja sympaattisena eleenä. NBC-uutissivuston mukaan Kaitlyn juoksi lopulta maratonin neljässä tunnissa ja 24 minuutissa.

 

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.