Ruma Betty -tuotantotiimi: ”Murhaaja ei ollut tähtemme!”

Viihdeuutiset
Toimittaja:

Viihdemaailmassa on viime päivintä kohuttu mystisestä tapauksesta, jossa näyttelijä Michael Brea murhasi 55-vuotiaan äitinsä Yannick Brean julmalla tavalla käyttäen surmavälineenä metrin pituista miekkaa.

Miehestä on puhuttu viihdemedioissa ympäri maailmaa Ruma Betty -sarjan tähtenä, mutta nyt kyseisen sarjan ohjaaja Jim Nickas on suivaantunut uutisoinnista. Hän kertoi New York Post -lehdelle, että Brea ei koskaan ollut sarjassa varsinaisena näyttelijänä, vaan sen sijaan vain avustajana. Miehelle maksettiin palkkaa kymmenen dollaria tunnilta.

– Hän teki töitä kahtena päivänä kun kuvasimme neljännen tuotantokauden ensimmäistä jaksoa. Kyseiset kohtaukset kuvattiin Craftsteak-ravintolassa New Yorkin 10. avenuen ja 15. kadun kulmassa. Meillä oli siellä ensimmäisenä päivänä yhteensä 90 avustajaa ja toisena päivänä 70. Siksi on aika noloa että hänestä puhutaan Ruma Betty -tähtenä. Minä en ollut koskaan kuullutkaan hänestä, Jim Nickas kertoi lehdelle.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.