Etsintäkuulutettu ei ollut tyytyväinen poliisin kasvokuvaan – lähetti uuden

Viihdeuutiset
Toimittaja:

Poliisin etsintäkuulutuskuvien laatuun pystyy harvemmin vaikuttamaan itse, mutta se ei estänyt erästä miestä yrittämästä. Ex-malli halusi poliisin vaihtavan kasvokuvansa mairittelevampaan.

Iso-Britannian Bostoniss asuvan Stephen Murphyn oli määrä astua oikeuden eteen rikosvahingoista syytettynä. Hän ei kuitenkaan saapunut paikalle, ja niinpä poliisi etsintäkuulutti hänet.

Murphy päätti kuitenkin kommentoida tapausta koskenutta Lincolnshire Reporter -lehden artikkelia. Hän kritisoi poliisia sekä lehteä huonosta etsintäkuulutuskuvasta.

Murphy jakoi kommentissa myös selfien, joka oli miehen mukaan edustavampi kuva hänestä. Paikallisen Mr. Boston -kilpailunkin aikoinaan voittanut mies julisti samalla olevansa komeampi kuin David Beckham.

Voit lukea lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.