Tanhupallon videosta tuli nettihitti: ”Ei kiusata”

Viihdeuutiset Toimittaja:

Suositusta Putous-viihdeohjelmassa taannoin tunnetuksi tullut Tanhupallo-sketsihahmo nousi aikoinaan saman tien suomalaisten suosikiksi, ja sittemmin näyttelijä Kiti Kokkosen hahmo on ajoittain nähty muun muassa hauskoilla videoilla. Niin myös tällä kertaa.

Aamulaulujen merkeissä sketsihahmo-kilpailun taannoinen suosikki muistuttaa suomalaisia, että kaikkien tulisi pyrkiä olemaan kavereita ja että ketään ei saa kiusata. Kokkosen hahmon sanomasta kannattaakin kaikkien ottaa vaari.

– Ollaan kaikki kavereita. Ei kiusata, koska muuten kaikille tulee paha mieli, Tanhupallo rallattelee ihastuttavalla videollaan.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.