Kiira Korpi ei ole enää sinkku – vierelle löytyi suomalainen Pekka

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Kilpauransa päättänyt suomalainen taitoluistelija Kiira Korpi erosi aiemmin tänä vuonna aviomiehensä Arthus Borgesin kanssa. Hän muutti sen jälkeen Suomeen. Nyt nainen on vieraillut Ylen Puoli seitsemän -ohjelmassa.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Kiira Korpi kertoi, että hänellä on elämässään nyt onnellinen vaihe. Urheilija kertoo olevansa onnellinen ja työskentelevänsä Lumikuningatar-show’n parissa. Esitys saa ensi-illan Tampereella tammikuussa. Lisäksi Kiira Korpi on rakastunut.

– Hänen nimensä on Pekka, nainen hymyili kameroille.

Kiira Korpi on taitoluistelun viisinkertainen suomenmestari ja kolminkertainen EM-mitalisti. Hän asui aiemmin Italian Milanossa ja Yhdysvaltojen New Yorkissa. Nainen on nyt muuttanut takaisin Suomeen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.