Sofia Richie kihlautui – poikaystävä pyysi lupaa Lionel Richieltä

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Lionel Richien tyttärenä julkisuuteen noussut Sofia Richie on kihlautunut musiikkipiireistä tutun Elliot Graingen kanssa. Kaksikko on seurutellut alle vuoden, viime kesästä lähtien. Grainge pyysi Sofian kättä hänen isältään Lionel Richielta.

– Hän oli hermostunut ja nöyrä kaveri. Luulin hänen pyörtyvän, mutta hän selvisi siitä, 72-vuotias Lionel kertoi Access-julkaisulle kihlautumisuutisten jälkeen ja kehuu pariskunnan olevan todella rakastuneita.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Lionel Richie on tuntenut tyttärensä kihlatun Elliotin hänen lapsuudestaan asti, sillä he ovat olleet perhetuttuja vuosikausien ajan. Elliot on Universal Music Group -yhtiön toimitusjohtajan Lucian Graingen poika.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.