Äänekäs yhdyntä sai naapurisovun rakoilemaan – poliisi puuttui tappouhkaukseen

Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Yhdysvaltojen Teksasin osavaltiossa, Houstonin kaupungissa asuva sisarkaksikko on pidätetty. Siskokset Alexis Davis ja Treasure Bibbs uhkasivat ampua naapurinsa, mikäli he eivät lopettaisi kovaäänistä intiimin puuhastelun harrastamista. Poliisi toimitti lopulta siskokset telkien taakse.

Davis ja Bibbs jättivät pariskunnan oveen lappuja, joissa oli naapurin perheeseen kohdistuvia tappouhkauksia. Heidän väitettiin myös heilutelleen asetta naapureidensa edessä. Davis ja Bibbs pidätettiin törkeästä pahoinpitelystä, josta voi seurata peräti 20 vuoden pituinen vankeustuomio, The Smoking Gun uutisoi.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Bibbs vapautettiin 15.000 dollarin takuusumman maksamisen jälkeen. Davis on edelleen vangittuna Harrisin piirikunnan vankilassa takuusumman ollessa 200.000 dollaria. Hänellä on meneillään oikeudessa myös aiempi rikosasia, jossa hän varasti takavarikoidunsa autonsa takaisin. Auto oli varustettu GPS-paikantimella, joten poliisit löysivät sen Davisin Houstonin kodin edestä.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.