Alix Earlen jymy-yllätys – osallistuu Tanssii tähtien kanssa -ohjelmaan

Viihdeuutiset · Annukka Heikkilä

TikTok-tähti Alix Earle on ilmoittanut pitävänsä taukoa suositusta Hot Mess -podcastistaan ja keskittyvänsä sen sijaan YouTube-vlogeihin. Earle päivittää kuulumisiaan myös edelleen hyvin tiuhaan tahtiin omalla Instagram-kanavallaankin.

Alix Earle on ollut viime aikoina monessa mukana, ja hänet nähtiin juuri myös uuden Sports Illustrated -lehden uimapukunumerossa. Nyt nainen on paljastanut jännittäviä uutisia ja kertonut, että hän tulee kilpailemaan uudella Tanssii tähtien kanssa -kaudella.

Alix Earlen osallistuminen ohjelmaan paljastettiin Good Morning America -ohjelmassa. Earle kertoi olevansa tilaisuudesta todella innoissaan koska hän on aina ollut kyseisen ohjelman fani. ”Katsoin kilpailua aina isoäitini kanssa ja hän sanoi minulle, että ehkä jonain päivänä voisin olla mukana ohjelmassa”, Earle kertoi haastattelun aikana.