Sisarvaimot-kohu paisuu: Kody Brown haluaa uuden vaimon perheeseen?

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Suurta suosiota Suomessakin nauttiva Sisarvaimot-sarja jatkuu 20. tuotantokaudella. Realityohjelman tuorein kausi saa ensi-iltansa Yhdysvalloissa syyskuun lopulla. Fanit ovat järkyttyneitä, sillä ohjelman trailerissa vihjaillaan Kody harkitsevan uuden vaimon ottamista. Kolmen eron jälkeen hän nimittäin hiljattain vakuutti olevansa jatkossa yksiavioinen.

Trailerissa Kody kertoo ainoalle vaimolleen, Robynille, saaneensa viestin naiselta, joka olisi kiinnostunut liittymään perheeseen sisarvaimona. Robyn on tiettävästi halunnut sisarvaimoja ja pettyi, kun Kodyn kolme muuta vaimoa, Janelle, Meri ja Christine, erosivat ja muuttivat tahoilleen. Robyn on nauttinut suhteessa erityiskohtelusta, joten uuden vaimon mukaan tuleminen voisi muuttaa dynamiikkaa radikaalisti.

Trailerilla nähdään myös Merin tutustumassa sinkkuelämään ja kokeilemassa pikadeittejä. Hän kertoo treffikumppanilleen rakastavansa fyysistä läheisyyttä. Christine puolestaan jatkaa avioliittoaan David Woolleyn kanssa. Janelle kertoo puolestaan olevansa valmis sinkkuelämään, ja hänet nähdään hakemassa uutta alkua elämäänsä muun muassa New Orleansissa.