Ismo Leikola seikkaili meikkikaupassa – hulvaton seuraus

Maailman hauskimmaksi mieheksi taannoin valittu Ismo Leikola tekee tällä hetkellä kansainvälistä uraa komedian parissa. Mies julkaisee säännöllisesti kuulumisiaan ja hauskoja vitsejään myös sosiaalisessa mediassa.

------

Tällä kertaa Ismo Leikola julkaisi yli 1,2 miljoonan Instagram-seuraajansa iloksi videon, jossa hän vieraili suositussa Sephora-kosmetiikkaliikkeessä.

– Naiset rakastavat tehdä ostoksia Sephorassa. Minun mielestäni täällä on hämmentävää. Onko muidenkin, Leikola kirjoittaa kuvatekstissään.

Heti videon alussa nähdään miten Ismo Leikola ihmettelee ripsivärin nimeä. Hänellä on käsissään Too Faced -merkin kulttimaineeseen noussut Better Than Sex Primer -ripsien pohjustustuote.

Videolla Ismo Leikola myös pohtii sitä, että onko naiselle sopivaa antaa lahjaksi meikkiä. Vaikka tyttöystävä pitäisikin meikkaamisesta, koomikko pohtii otetaanko meikkilahja vihjeenä siitä, että naisen pitäisi tehdä parannuksia ulkonäköönsä.

Leikola ihmettelee myös Bum Bum Cream -nimistä vartalovoidetta, jonka nimi viittaa takapuolen rasvaamiseen.

Videolla nähdään myös miten Ismo Leikola ottaa huulirasvanäytteen käsiinsä ja avaa sen. Hän työntää sormensa purkkiin, ottaa huulirasvaa sormenpäähän ja levittää sen suoraan huulilleen.

– Päätit käyttää testeriä suoraan omille huulillesi, videota kuvaavan naisäänen kuullaan kauhistelevan kameran takana.

Jos upotus ei näy, voit katsoa sen tästä.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.