Anna Puu esitteli yllättävän muodonmuutoksen: ”Noin vaan hiukset oli poissa”

Lifestyle Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Poptähti Anna Puu on tunnettu hänen pitkästä urastaan ja lukemattomista hiteistä. Viime aikoina hän on ihastuttanut myös Rodeo-yhtyeessä, jonka hän muodostaa yhdessä Ida Paulin ja Erin Anttilan kanssa.

Anna Puu on ottanut vuoden 2026 vastaan uuden hiustyylin kera. Hän esitteli muutostaan omalla Instagram-kanavallaan julkaistulla videolla.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Videolla nähdään aluksi miten Puu eläytyy musiikkiin hieman pidemmissä hiuksissa. Pienen siirtymän jälkeen latvat onkin leikattu pois ja Anna Puu hymyilee kameralle lyhyessä polkkamittaisessa hiustyylissä.

– Ja noin vaan hiukset oli poissa, Anna Puu kirjoittaa videon yhteyteen.

Rodeo-yhtye ilmoitti taannoin lopettavansa. Yhtyeen paljastettiin vetäytyvän telakalle parhaillaan käynnissä olevan Rodeosyksy-kiertueen jälkeen. Myöhemmin Rodeo tiedotti esiintyvänsä vielä kerran keväällä.

Rodeon virallinen jäähyväiskonsertti järjestetään 11. huhtikuuta Helsingin Musiikkitalolla. Lavalle nousee Rodeon lisäksi Mikko Franckin johtama Vantaan Viihdeorkesteri. Konsertti myytiin nopeasti loppuun, ja suuren kysynnän vuoksi päätettiin järjestää vielä lisäkonsertti Musiikkitalolle.

Viimeinen Rodeo -nimisessä konserteissa yhtyeen kappaleista kuullaan uniikkeja orkesterisovituksia. Lisäkonsertti järjestetään samana tapahtumapäivänä 11. huhtikuuta klo 15 iltapäivällä, ja aiemmin ilmoitettu konsertti illalla kello 19.00.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Lifestyle, Viihdeuutiset -osioistamme.