Glamour-malli pelehti BB-talossa alastoman Frankie Cocozzan kanssa

Viihdeuutiset · Stara.fi

Britanniassa julkkikseksi X Factor -ohjelman myötä noussut Frankie Cocozza on aiheuttanut usein pahennusta päihdesekoiluillaan. Nuori laulaja nousi taannoin kohuotsikoihin, kun hän vietti päihteidentäytteisen bileillan ja sai saman tien potkut X Factor -kilpailusta.

Moniongelmaista laulajaa ei esimerkiksi pyydetty mukaan tulevalle X Factor -tähtien kiertueelle. Nyt 18-vuotias Frankie on saanut nauttia julkisuuden valokeilasta ja naisten huomiosta Britannian Big Brother -ohjelman julkkisversiossa. Naimisissa oleva 29-vuotias glamour-malli Nicola McLean päätyi viikonlopun bileissä suutelemaan alastomaksi riisuutuneen teinipojan kanssa BB-talon porealtaassa.

– Hänen aviomiehensä tappaa hänet, BB-julkkisasukkaat kauhistelivat Daily Mirror -lehden mukaan.

Nicola McLean oli aiemmin kertonut, että ei koskaan pettäisi rakasta aviomiestään. Osa asukkaista oli kuitenkin sitä mieltä, että myös suuteleminen voidaan laskea pettämiseksi. Sittemmin asiasta onkin käyty kädenvääntöä puolesta ja vastaan.

Taannoisessa X Factor -skandaalissa Frankie Cocozza saapui tuomareiden massiivisessa krapulassa. Frankie ei ollut ehtinyt edes vaihtaa vaatteitaan, koska hän palasi baarireissulta vasta aamukahdeksalta. Laulaja sai jo kilpailun alkuvaiheessa villin pojan maineen ja hän kertoi ennen koelauluja muun muuassa haaveilevansa kuuluisuudesta. Frankie vitsaili myös osallistuneensa kilpailuun vain tyttöjen takia.