Los Angelesissa juhlitaan tänä viikonloppuna Grammy-gaalaa, johon lukuisat artistit ja muut supertähdet valmistautuvat. Gaalan lukuisat etkobileet ovat jo käynnistyneet. Clive Davisin järjestämille etkoille saapui myös julkkistähti Kim Kardashian, jonka muodokas vartalo pani iltapuvun koetukselle.

Kuva: Splash

Kuva: Splash
Kim Kardashian tunnetaan etenkin muhkeasta takamuksestaan, joka onkin usein paparazzien tähtäimessä. ZOO-lehden lukijat äänestivätkin äskettäin Kimin pepun maailman parhaaksi. Takamus peittosi muun muuassa poptähti Rihannan ja latinolaulaja Shakiran vastaavat.
Kim kuvaa parhaillaan perheensä arkea seuraavaa Rikkaat Kardashianit -realitysarjaa, jonka uusi tuotantokausi alkaa Yhdysvalloissa maaliskuussa. Sarjan menestyksen johdosta sen pohjalta on tehty myös kaksi spin-off -sarjaa ja kolmas on parhaillaan suunnitteluasteella. Ahkerasti Twitter-blogiaan päivittävä Kim Kardashian äänestettiin viime vuonna ylivoimaisesti inhotuimmaksi julkkikseksi.
Voit lukea lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Kim Kardashian tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.