Michael Jackson haluaa passinsa takaisin

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Poptähti Michael Jackson etsiskelee parasta aikaa passiaan, joka on ollut Californian poliisin hallussa Neverlandin Ranchille marraskuussa 2003 tehdystä ratsiasta saakka. Nyt Jackson haluaa passinsa takaisin, koska hän haluaa matkustaa Eurooppaan mahdollisimman pian.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Viranomaiset takavarikoivat Jacksonin passin, koska häntä syytettiin lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Kun syytteet kaatuivat, Jackson on vapaa matkustamaan ulkomaille.

Sunday Timesin mukaan Jackson matkustaa mahdollisesti jo tänään Sveitsin Gstaadiin ystävänsä Elizabeth Taylorin luokse lomalle.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.